Emrah_Bekci

1974 Giresun Vilayeti Piraziz ilçesi Şerefli köyü Karyesi doğumluyum. Eğitim ve öğrenimimi Ankara'da tamamladım. İletişim teknolojileri ve haberleşme stratejileri uzmanıyım.

1995 yılından günümüze, erken dönem Türk tarihi ve inanç kütleri konusunda 17 sene serbest ve bağımsız olarak araştırmalarımı devam ettirmekteyim.

2008 yılında Bulgaristan Deliorman bölgesinde "İŞARETLER" isimli erken ve yakın dönem, 37 dakikalık bir belgesel çektim. Daha sonraki senede Rusya Federasyonu'na bağlı Murmansk Reginon'da ( Kuzey Kutbunda) 2 yıl kalarak Sami ve Komi ırklarının kültür yapılarını araştırdım.

Yine Rusya Federasyonu'nun Perm Reginon'a bağlı solikams şehrinde Mansi Türklerinin Kültürel yapısı ile İnanç kültlerini araştırdım. 1 yıl Azerbaycan Zakatala vilayetinde İmam Şeyh Şamil ile ilgili alan çalışması yaptım bilgi topladım.

Şu an Yunus EMRE ile ilgili olarak, Türkiye'de ve Dünyada ilk ve tek olan en detaylı akademik edebi çalışmaları barındıran derleme 485  sahifelik bir kitap hazırladım. Basımı için Sayın Mehmet Nuri Yardım Bey efendiye bıraktım.

Halen Türk Tarihinde 1071  öncesi erken dönemi ile alakalı akademik belge ve delilleri kaleme almaktayım, kitap haline getirip gelecek hafızalarımıza sunmayı hedeflemekteyim.

Kısacası Bendeniz, Türk İslam tarihine kendini karşılık beklemeden Vakfetmiş, bir fikir işçisi adayıyım.

Saygı ve Sevgilerimle

Emrah BEKCİ
Araştırmacı Yazar