SOSYAL SORUMLULUK PUROJESİ

Özel Maltepe Gökyüzü Eğitim Kurumları Kütahya'da kütüphanesi olmayan bir okula zenginleştirilmiş bir kütüphane kazandırdı.

 

Özel Maltepe Gökyüzü Eğitim Kurumları 2013-1014 eğitim öğretim yılında Okul Aile Birliği tarafından sosyal sorumluluk purojesi kapsamında Kütahya Evliya Çelebi-İlk-Ortaokuluna zengin içerikli bir kütüphane kazandırdı. Kütüphane açılışına Gökyüzü Eğitim Kurumları Eğitim ve Uygulama Koordinatörü Kemal Sarı, İlkokul Müdür Yardımcısı Sevilay Yiğit Ulukan, Okul Aile Birliği Başkanı Gülsüm Öztürk, Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Kamu-sen Başkanı, Şube Müdürleri, okul yöneticileri, öğretmenler ve velileri katıldı.

Okul içinde oluşturulan kütüphanenin tüm ihtiyaçları Müdür Yardımcısı Sevilay Yiğit Ulukan ve Okul Aile Birliği tarafından tespit edildi. Öncelikle kütüphanenin duvarları renklendirilerek sınıf ortamının daha renkli ve okumaya uygun hale getirilmesi sağlandı. Ardından kütüphaneye farklı şekillerde ve renklere kitap rafları yaptırıldı ve okulumuz bünyesinde kitap kampanyaları düzenlenerek kütüphanenin kitap ihtiyacı karşılandı.

Sevilay Yiğit Ulukan; eğitim öğretimde kütüphanelerin önemine değinerek, Türkiye genelinde okumayı artırmak için bu tür sosyal sorumluluk purojelerine destek verdiklerini belirtti. Kütahya'da

Kütahya İl Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Aybek konuşmasında böyle bir kütüphaneyi kazandırdıkları için İstanbul Özel Gökyüzü Eğitim Kurumlarına, okul idareci ve öğretmenlerine teşekkürlerini bildirdi.

Konuşmaların ardından Evliya Çelebi İlk-Ortaokul Müdürü Kaplan purojeye destek veren Gökyüzü Eğitim Kurumları adına Temel Eğitim Koordinatörü Kemal SARI'ya teşekkür pılaketi takdim etti.