Hıfzullah Eryeşil (Siirt Haber Ajansı)

Siirt Valiliği tarafından geçen yıl başlatılan "7'den 70'e Siirt Okuyor" kitap okuma kampanyasına esnaftan da destek geldi. Siirt'te 7 şubesi bulunan "Yine Abdullah'ın Dondurması"nın sahibi Ayaz Hocaoğlu, kampanyaya destek ve katkı yapmak amacıyla işyerlerinde birer kitaplık oluşturduğunu bildirdi. ESKADER Siirt Temsilciliği tarafından hazırlanan kampanyaya yoğun ilgi oldu.

Siirt'te bir ilki gerçekleştirmek istediğini belirten Hocaoğlu, "Gerek Siirt Valiliği'nin, gerek edebiyatçı ve yazarlarımızın katkılarıyla Siirt'te heyecana vesile olan Kitap Okuma Kampanyası'na esnaf olarak bizler de destek vermek ve katkı sunmak arzusundayız. Şehrimizde yeni kurulan ESKADER Temsilciliği bu konuda önayak oldu. Bu amaçla il genelinde bulunan 7 şubemizde birer kitaplık kurduk. 23 Mayıs Perşembe günü saat 17.00'de merkez şubemizde yaptığımız bir törenle bu kültürel faaliyetimizi başlattık. Törenimize İstanbul'dan aramızda bulunan hemşehrimiz edebiyatçı Mehmet Nuri Yardım ve gazeteci yazarlarımızı da davet ettik. Sağ olsunlar dâvetimize icabet ettiler. Kültüre, sanata, medeniyete ve kitaba değer veren hemşehrilerimiz bu anlamlı törene coşkuyla katıldılar." dedi.

Öte yandan şehrimizde bulunan ve bazı okullarımızda öğrencilerimizle sohbet eden edebiyatçı-yazar Mehmet Nuri Yardım, törenin ardından Yine Abdullah'ın Dondurması'nda kitaplarını imzaladı ve okuyucularıyla sohbet etti. Programa, şehirde kültür ve sanata ilgi duyan birçok isim katıldı.