SOSYAL SORUMLULUK PUROJESİ

Özel Maltepe Gökyüzü Eğitim Kurumları Kütahya'da kütüphanesi olmayan bir okula zenginleştirilmiş bir kütüphane kazandırdı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğünce 8 yıl önce başlatılan ''Türk Kültür, Sanat ve Edebiyatının Dışa Açılımı (TEDA)'' Projesi kapsamında, bugüne kadar 57 ülkede 54 farklı dilde, bin 351 esere destek verildi.

 

Hıfzullah Eryeşil (Siirt Haber Ajansı)

Siirt Valiliği tarafından geçen yıl başlatılan "7'den 70'e Siirt Okuyor" kitap okuma kampanyasına esnaftan da destek geldi. Siirt'te 7 şubesi bulunan "Yine Abdullah'ın Dondurması"nın sahibi Ayaz Hocaoğlu, kampanyaya destek ve katkı yapmak amacıyla işyerlerinde birer kitaplık oluşturduğunu bildirdi. ESKADER Siirt Temsilciliği tarafından hazırlanan kampanyaya yoğun ilgi oldu.

ramazan_minder1

 

49. Kütüphaneler Haftası nedeni ile ESKADER'in düzenlediği Bâbıâli Sohbetleri'nde konuşan İ. B. B. Kütüphaneler ve Müzeler Müdürü Ramazan Minder, "Ne kadar bilgi kaynağına sahipseniz o kadar gelişmiş sayılırsınız." dedi.

Elif Sönmezışık (Sanatalemi.net)

Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER)'nin Timaş Kitapkahve'de her hafta Perşembe günü gerçekleştirdiği Bâbıâli Sohbetleri, bu hafta 49. Kütüphaneler Haftası da olması sebebiyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kütüphaneler ve Müzeler Müdürü Ramazan Minder'i ağırladı.

 

Siirt Kültür ve Turizm Müdürü Remzi Uslu, Türkiye'de 394 kütüphaneye karşılık 400 bin kahvehanenin bulunduğunu söyledi.Kütüphane Haftası nedeniyle Siirt Halk Kütüphanesi'nde düzenlenen törende konuşan Vali Yardımcısı Gürbüz Saltaş,