1_bursa

Eller sevgiye uzanacak

Bursa"da hayata geçirilen "Sevgiyle Uzanan Eller" projesiyle yardımsever ile ihtiyaç sahibi internet ortamında biraraya gelecek. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Altuntaş, bu sistemle yardım yapanla yardım alanın belli olmadığı ve kimsenin gururunun kırılmadığı bir yöntem belirlemeyi amaçladıklarını söyledi.

ATİLLA SAĞIM / BURSA 

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Altuntaş, modern zamanların en güvenilir ve zerafetli yardımlaşma girişimi olan "Sevgiyle Uzanan Eller" kampanyasını Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi Yönetim Kurulu"na anlattı. MÜSİAD Bursa Şubesi"nde gerçekleşen toplantıda MÜSİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu"na yardımsever ile ihtiyaç sahibini internet ortamında bir araya getirecek olan Sevgiyle Uzanan Eller Projesi"ni anlatan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Altuntaş, projenin yaygın bir şekilde ilgi görmesi halinde tüm Türkiye genelinde yoksulluğun yok denecek hale gelebileceğini ifade etti.

 

Yardımlarda önemli eksikliklerden birinin de yardımların zerafetle ve insan onurunu zedelemeden yapılamaması olduğunu belirten Altuntaş, "Sistemi kurarken, geçmişimizde sadaka taşları örneğinde olduğu gibi yardım yapanla yardım alanın belli olmadığı ve kimsenin gururunun kırılmadığı bir yöntem belirlemek ana amaçlarımız arasında yer aldı" dedi.

Altuntaş, sistemi yardım edenle alanın belli olmadığı, yüzde 100 güvenli, yardımlarda yaşanan tüm eksiklikleri giderici ve mükerrer yardım almayı önleyebilen bir sistem olarak tanımladı.

BAĞIŞLAR İNTERNET ÜZERİNDEN

"Sevgiyle Uzanan Eller Projesiyle" titizlikle belirledikleri kıstaslara uyan yoksulların ihtiyaçlarını karşılayabileceklerini belirten Altuntaş, projenin işleyiş detayları hakkında da bilgi verdi. Altuntaş, bağışların internet üzerinden, kısa mesajlar, internet bankacılığı aracılıklarıyla yapılabileceğini hatırlatarak, "Vatandaşlarımız tıpkı tarihi sadaka taşlarında olduğu gibi kendilerine verilen bankamatik kartlarıyla paralarını çekerek hiçbir şekilde afişe olmadan ihtiyaçlarını giderebilmektedirler. Verilen yardımın miktarını belirlerken tembelliğe alıştıracak kadar büyük bir rakam ve ihtiyaçları görmeyecek kadar küçük bir rakam olmamasına dikkat ettik" diye konuştu.

SANAYİCİDEN PROJEYE DESTEK

MÜSİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Tekin projenin sürekliliğinin sağlanması halinde önemli faydalar getireceğini belirterek, her türlü desteği sağlayacaklarını ifade etti. Toplantıya konuk olarak katılan Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Bursa Şubesi Başkanı Önder Matlı ise, böylesi yardım hareketlerinin toplum için önemli olduğunu ifade ederek, taşın altına ellerini koymaya hazır olduklarını dile getirdi. Toplantıya Sosyal Hizmetler İl Müdürü Şaban Kander de katıldı. Toplantı sonunda MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Cemil Tekin, Ali Altuntaş"a MÜSİAD flaması takdim etti.

06.02.2009

Kaynak:http://yenisafak.com.tr/yurthaberler/?t=08.02.2009&i=167540