mezarta_sergi.jpg

Tarihi Saraylı Köyü Mezar Taşları Fotoğraf ve Çizim Sergisi, Sanat Galerisi'nde açıldı

Gölcük Belediyesi ve İZEYAP'ın ortaklaşa olarak düzenlediği Tarihi Saraylı Köyü Mezar Taşları Fotoğraf ve Çizim Sergisi, Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi'nde açıldı.

Sergi açılışına Gölcük Belediye Başkan Yardımcılarından İbrahim Tektaş, Genel Koordinatör Nihat Abiş, Muhtarlar Derneği Başkanı Bilge Saral, Kocaeli Bilecikliler Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İbrahim Şahin ile çok sayıda davetli katıldı. Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, İzmit'te katıldığı bir toplantı sonrasında sergiye iştirak etti. Açılış kurdelesini; Gölcük Belediye Başkan yardımcılarından İbrahim Tektaş, Çekül Vakfı Kocaeli Temsilcisi Numan Gülşah ve İZEYAP Başkanı Ertan Karaçay beraber kesti.

ÇOK BEĞENDİLER

Açılıştan önce bir konuşma yapan Tektaş: "Tarihi Saraylı Köyü Mezar Taşları Fotoğraf ve Çizim Sergimiz ile tarihimizi ve kültürümüzü vatandaşlarımıza ve genç nesillere anlatmaya çalışıyoruz. Bu anlamda açılan sergi çok önemli." dedi. Mezar taşlarının kara kalem çalışmasını Turan Saraçoğlu yaparken depremden önce yapılan bu çalışmalar depremden sonra da çok iyi korunarak bu zamana kadar taşındığı belirtildi. Sergiye gelen davetliler, fotoğrafları beğeni ile inceledi. Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, sergiyi büyük bir hayranlıkla gezerken: "Kültür mirasımızın sergilendiği davete katılmamak olmazdı. Bizler de bugün burada olmaktan son derece memnunuz ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı.