Fikir projesi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ait olan ve 268 rakımlı Çamlıca Tepesindeki Cami inşaatı son sürat devam ediyor. Çamlıca tepesindeki caminin yapımı büyük hızla devam ediyor. Cami için her gün 300 kişilik ekip besmelerle işe başlıyor.Fikir projesi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ait olan ve 268 rakımlı Çamlıca Tepesindeki Cami inşaatı son sürat devam ediyor. Kaba inşaatının yüzde 40'ı biten projede minareler Mart ayında semaya yükselecek.

Yenişafak'ta yeralan habere göre, İstanbul Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ergin Külünk, inşaat çalışmalarına her gün besmeleyle başlayan 300 kişilik bir insan gücüyle devam ettiklerini söyledi. Külünk, 'Gece gündüz sürekli olarak beton çalışması yapıyoruz. Şu ana kadar 800 metreküp hafriyat çıkardık. Mart ayı içerisinde minarelerin kuleleri yükselmeye başlayacak' dedi. Çamlıca Camii engelli vatandaşlar için akıllı sistemlerle donatılacak.

TURİSTLERE DERS

Camide turistler için özel platform oluşturulacak. Platformdaki ekranlarda namazdaki hareketler ve duaların ne anlama geldiği çeşitli dillerden öğrenilebilecek.